"Prosiłam, by przestali traktować nas jak niewolników"


- Prosiłam, ażeby przestali dotyczyć nas jak niewolników. (...) Jedna z kobiet nazwała pracownicę z Filipin k.... - mówi jedna z 28 Filipinek, które za chlebem przyjechały do Polski. Kobietom obiecano dużo: miesięczną pensję w wysokości 560 dolarów, darmowe mieszkanie, wyżywienie i opiekę medyczną. Zamiast tego kobiety trafiły do polskiego obozu pracy. Całą sprawę naświetlili reporterzy "Uwagi TVN".

Amerykańska artystka Kim Graham stworzyła coś, co nie ma za wielce praktycznego zastosowania, ale wygląda niesamowicie. Kamery monitoringu miejskiego w Lublinie zarejestrowały poważnie wyglądającą bójkę kilku mężczyzn. całokształt działo się w białość dzień, na głównej ulicy miasta i na oczach przechodniów. według policji, powodem bójki był... papieros. - Zatrzymaliśmy się 20 centymetrów przed końcem pasa. Jak myślę o najgorszym lądowaniu w ciągu tych dziesięciu lat prezydentury męża, to był Smoleńsk – powiedziała Jolanta Kwaśniewska, wspominając, jak ona była pasażerką prezydenckiego samolotu.Polscy prokuratorzy badający w Moskwie czarne skrzynki prezydenckiego TU-154 w środę będą już w kraju. doba później Prokurator publiczny zamierza opowiedzieć wyniki ich prac - dowiedział się portal tvn24.pl. - Odczytamy i ujawnimy treści - zapewnia w rozmowie z nami Andrzej Seremet. - Mówienie o tym, że córka zmarłego prezydenta włączy się w kampanię Jarosława Kaczyńskiego jest nieporozumieniem - mówił w TVN24 Adam Bielan z PiS. przedtem zapowiedziała to przełożona sztabu wyborczego prezesa PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska. - Owszem, Marta Kaczyńska wesprze stryja, ale będzie to posiłki prywatne, osobiste - prostował Bielan. - Nie sądzę, że pojawi się na wiecach, czy w spotach - dodał. za pośrednictwem kilkadziesiąt lat przyczyny zatonięcia australijskiego krążownika HMAS "Sydney" owiane uprzedni tajemnicą. W środę australijskie władze opublikowały raport, jaki wyjaśnia kurs katastrofy.

Opolscy policjanci wyjaśniają sprawę śmierci 9-latki w Ośrodku Readaptacji Społecznej. O czwórka lata młodszy towarzysz dziewczynki walczy o życie. Zdaniem policji, 43-letnia matka dzieci najprawdopodobniej podała im dużą kwant środków farmakologicznych. płeć piękna może kontrować za zabójstwo.

37-letnia Kanadyjka pozwała do sądu swojego operatora telefonii komórkowej po tym, jak z rachunku za telefon mąż dowiedział się o jej niewierności, co zakończyło się separacją - powiadomiły we wtorek kanadyjskie media. Jednorazowe sukienki z papieru? Choć to niezwykłość mało znany, od lat 60. najwięksi projektanci mody, a także spece od reklamy eksperymentowali z tą kruchą materią, co pokazuje prezentowana teraz w antwerpskim Muzeum Mody wystawa "Papierowa Moda" (Paper Fashion).

Potrzebujesz pomocy - przeto naciskasz magiczny klucznik F1, a Windows i działające w tym systemie programy tak bywa podsuwają mniej lub bardziej użyteczne informacje. w tej chwili używając net Explorera lepiej tego nie rób: Microsoft ostrzega o luce w systemie. Hakerzy mogą tą drogą owładnąć kontrolę nad cudzym komputerem. wystarczy lat 70-tych, podzielona Europa. Po naszej stronie żelaznej kurtyny komuszy ustrój polityczny silną ręką trzyma społeczeństwo. W wolnym świecie cokolwiek kogo to obchodzi. Działaczy praw człowieka bardziej zajmują reżimy w Ameryce Południowej, te za Łabą są cokolwiek kolorowe. skład europejskich konserwatystów postanawia to zmienić. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył we wtorek, że powinno się hamować 1/5 rosyjskich urzędników. Ich wielkość według oficjalnych danych wynosi 850 tysięcy, ale niezależne źródła mówią o chociażby półtora miliona. płot ich liczby ma być niezbędne do modernizacji kraju.Aż 22 Rumunów jechało w Niemczech mikrobusem, zarejestrowanym do przewożenia nie więcej niż dziewięciu osób. Na autostradzie w Hesji mikrobus zatrzymano do kontroli celnej i policyjnej. Dla nas lepiej by było jeśliby Tusk startował w wyborach - mówi Michał Kamiński eurodeputowany PiS, który już myśli o nadchodzącej kampanii prezydenckiej. Jak przekonuje w rozmowie z Anitą Werner i Pawłem Sienickim na łamach "Polski", niewykluczone jednak, że premier nie zdecyduje się stanąć w szranki z Lechem Kaczyńskim. Choć z trudem wyobrazić sobie przedszkolaka cierpiącego na depresję, objawy tej choroby dotykają już u dzieci poniżej szóstego roku życia. Na łamach pisma "Current Directions in Psychological Science" naukowcy z USA zwracają uwagę na opatrywanie sygnaturą wczesnego rozpoznania pierwszych symptomów.

mniszka przyznaje: tak, biłam to latorośl


Broniły jej siostry, przełożona i starosta, nazywając wideo, na którym siostra bije niepełnosprawne dziecko, tendencyjnym. pingwin z Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej tymczasem przyznała się do winy. Została już usunięta ze stanowiska - dowiedziała się TVN24.

Schetyna: "Wygraliśmy" raz wybory, w 2005 roku


- Nie popełnimy tych błędów, które popełniliśmy wtedy - zapewniał w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna przypominając przegrane przy użyciu Donalda Tuska wybory prezydenckie w 2005 roku. podług szefa klubu PO, jeżeli Bronisław Komorowski wygra w pierwszej turze, to dyrekcja na niechybnie nie spocznie na laurach (tak jak było w 2005 r.).

Rocznica śmierci Przemka Czai


10 stycznia 1998, sobota, kwadrans przedtem dwudziestą. 200-osobowy czereda kibiców wraca z meczu koszykówki Czarnych Słupsk z AZS Zagaz Koszalin. Jest wśród nich 13-letni Przemek Czaja, błahy - niezupełnie sto kilogramów pięćdziesiąt wzrostu – blondyn w szaliku Czarnych. Szczęśliwy, bo jego zespół wygrała. matka nie chciała go odłożyć na mecz, ale nader mu zależało: sam uzbierał pieniądze na bilet, sprzedając butelki. To był zeszły bilet, jaki w życiu kupił.

To nie było ciało Olewnika? Fałszowano dokumenty


zdanie prokuratury z 2006 roku, potwierdzająca odnalezienie ciała Krzysztofa Olewnika została sfałszowana - pisze DGP. gazeta powołuje się na opinie śledczych z gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej, którzy na nowo badają sprawę. Ustalili oni, że wyniki badań na podstawie, których uznano, że odnalezione materia to kości Olewnika są sfałszowane.

diagnostyka komputerowa Gdańsk dynamiczna wymiana oleju automatycznej skrzyni biegów geometria kół 3D samochodowa Gdańsk klimatyzacja samochodowa z odgrzybianiem Gdańsk mechanika samochodowa Gdańsk

wulkanizacja samochodowa z przechowalnia opon

opony nowe i używane Gdańsk serwis klimatyzacji samochodowej Gdańsk wulkanizacja Gdańsk wulkanizacja samochodowa z przechowalnia opon wypożyczalnia przyczep Gdańsk

dam pracę fizyczną warszawa

<> kierowca c+e mazowieckie <> szukam pracy zdalnej programista

części Arag

części Polmac

części do opryskiwacza części Polmac filtr do bentonitu filtr do wiertnicy pompa do opryskiwacza zawór do wiertnicy

geodeta Koronowo geodeta Sośno geodeta Więcbork

geodeta Sośno

geodeta Wyrzysk

Kaczyński: Kropiwnicki przegrał, ale wygrał


Jerzy Kropiwnicki, wprawdzie został odwołany, to i tak wygrał, bo większość mieszkańców Łodzi nie poszła zagłosować – stwierdził stary PiS Jarosław Kaczyński, komentując konsekwencja łódzkiego referendum. Jego zdaniem, powinno się odmienić zasady odwoływania prezydenta, żeby nie dochodziło do "moralnie niedobrych paradoksów".

Materiały na Becka? Żadna rewelacja


jeśliby alians sowiecki dysponował materiałami, które pozwoliłyby postawić tezę, iż przedwojenny pryncypał MSZ lokalny Józef Beck był agentem niemieckim, to już onegdaj zostałyby użyte - ocenił w Poranku TVN24 Andrzej Przewoźnik, sekretarka ogólny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Jego zdaniem, do tych "rewelacji" powinno się podejmować spokojnie.

Trumna będzie wystawiona dla ludzi. Ale coraz nie dziś


- W najbliższym czasie trumna z prezydentem zostanie wystawiona na widok globalny w Pałacu Prezydenckim, ale nie będzie to dzisiaj - poinformował członek rządu w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

Hasło Kaczyńskiego: "Polska jest najważniejsza"


"Polska jest najważniejsza" - to oficjalne dewiza kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego. boss PiS spotkał się dziś z wspierającym warszawskim komitetem społecznym, który przygotował dla niego deklarację wyborczą o tym samym tytule. - Mam rekomendacja rodziny, państwa, Polaków, którzy podpisali listy z moją kandydaturą. Mam poczucie, że mogę poczęstować tej misji - powiedział Kaczyński.

Zamiłowanie dziecka do słodyczy może świadczyć o depresji


Większość maluchów uwielbia słodycze, ale te, które mają do nich szczególne upodobanie mogą cierpieć na depresję - wynika z amerykańskich badań, o których informuje periodyk "Addiction". Większe przedkładanie do słodkiego smaku wykazują też dzieci obciążone rodzinnym ryzykiem alkoholizmu.

Korwin-Mikke fuksem czwarty


Poparła go blok kanapowa, sam głosu nie oddał, a jako największy swój sukces uznał to, że publikatory przestały go traktować, jako "kompletnego wariata". opodal tego Janusz Korwin-Mikke fuksem zajął czwarte lokalizacja w prezydenckim wyścigu i zdobył 2,3 proc. głosów. - To jest nawet przyzwoity konsekwencja - przyznał.