Wdowa po Pinochecie musi wpłacić 77 mln dol. kaucji


Hiszpański sędzia nakazał wdowie po przywódcy Chile Augusto Pinochecie i trzem innym osobom wpłacenia kaucji w wysokości 77 mln dolarów na okres, gdy on będzie prowadził śledztwo w sprawie podejrzeń o pranie pieniędzy na myśl nieżyjącego chilijskiego dyktatora.

Tragicznie zakończyły się poszukiwania wędkarza, kto zaginął w sobotę na Jeziorze Sławskim (woj. wielkopolskie). W niedzielę z grubsza południa płetwonurkowie wyłowili jego ciało. Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej żart 11 Poznań-Kołobrzeg pośrodku Okonkiem a Szczecinkiem. kierowca TIR-a zabójczo potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. ambasador praw dziecka Marek Michalak apeluje, aby pedofilia nie ulegała przedawnieniu - informuje "Metro".zanim rozpoczynającym się szczytem Unii Europejskiej w Brukseli przedstawiciele Europy Środkowej i Wschodniej być być może ustalą wspólne stołek w sprawie tzw. kwot klimatycznych. szef rządu Donald Tusk będzie przekonywał partnerów w regionie do wsparcia polskiego stanowiska. zobowiązanie krajowy w europejską politykę obronną, osiągnięcie pewnej rewizji strategii NATO i kooperacja w tym zakresie "ręka w rękę" lokalny z Francją to kapitalna wypadek - powiedział w Paryżu prezydent Francji Nicolas Sarkozy po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. nowy Rok zwykle witany jest w domach. doba dalej rodacy zaczynają odchudzanie i rzucanie palenia. Większość Polaków, 62 proc. ankietowanych, nie zamierza niemniej jednak zabawiać noworocznych postanowień. wręcz przeciwnie 17 proc. deklaruje, że podejmie jakieś wierzytelność - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

"Gazeta Wyborcza": Papież Jan Paweł II dwukrotnie deklarował, że jest dojrzały ustąpić, o ile ciężka choroba uniemożliwiła mu posługę papieską. Aż do wczoraj te fakty były tajemnicą Watykanu.

Tak, to - niestety - prawda. We francuskiej stolicy w dalszym ciągu de jure obowiązuje prawo z 1800 roku, które wprowadził ówczesny zwierzchnik policji. Myślicie, że w kraju, w którym mniejszość muzułmanska jest niepomiernie duża wprowadzono szariat? O nie. Takiej próby systemu przeciwpożarowego nikt teatrowi w Opolu nie zazdrości. Gdy w placówkę uderzył piorun, z sufitu na deski sceny i widownię spadły tony wody z przeciwpożarowych zraszaczy. Ale Opole to nie tylko miejsce poszkodowane w Polsce za pośrednictwem ulewy, które przechodzą społem z pierwszymi, wiosennymi burzami.

W niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu mandaty zdobyli: kandydat PSL Michał Boszko (okręg płocko-ciechanowski), kandydat PO Leszek piechota (okręg katowicki), kandydatka PiS Alicja Zając (okręg krośnieński) - poinformowała wieczór Państwowa komitet Wyborcza. Randy Jackson, brat Michaela, włączył się w walkę o podważenie ważności testamentu króla popu - podaje serwis TMZ. To nie był mecz. To była "masakra". Tak jak w Teksasie zniszczenie sieje piła mechaniczna, tak w Londynie zniszczenie zasiał Frank Lampard. On i jego kompania z Chelsea Londyn zrobili sobie z bramki Aston Villi worek do bicia. Rozgromili gości 7:1, a Lampard na listę strzelców wpisał się kwartet razy.Trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera odnotowano w środę u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Sumatry, podały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS). Prezydent Lech Kaczyński wyraził przekonanie, że w Jastrzębiu Zdroju, gdzie jesienią 1980 r. podpisano porozumienie, nastąpiło "dopełnienie", które pozwoliło odnieść sukces całej Polsce. konkluzja Instytutu Pamięci Narodowej o przesłuchanie w Turcji Aliego Agcy, sprawcy zamachu na Jana Pawła II, przypadkiem być dojrzały do czerwca przyszłego roku - poinformowała przełożona pionu śledczego katowickiego oddziału IPN, prok. Ewa Koj.

Już wiemy, ile "upuści" nam Rosja


Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w tym roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 i nie prędzej od 2012 roku - po 10,2 mld m sześc. - tyle wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. Za możliwość odebrania mniejszej od zakontraktowanej ilości paliwa Lechistan zapłaciła anulowaniem długu Gazpromowi.

Grecja: Pożary opanowane, rząd w ogniu krytyki


Pożary lasów, które od piątku szalały w greckiej prowincji Attyka, na nordowy brzask od Aten, zostały opanowane. - Nie ma już frontów ognia we wschodniej Attyce, ale pozostawiamy tam nasze zastępy na przypadek pojawienia się kolejnych pożarów - powiedział przedstawiciel greckiej straży pożarnej.

Holendrzy walczą o samobójstwo


Wystarczyłoby 40 tys. podpisów, by projektem musiał się pochwycić parlament, ale aż ponad 112 tys. Holendrów podpisało się pod projektem ustawy legalizującej wspomagane samobójstwo.

W ostatniej chwili ocalili życie 30-letniej kobiety


Policjanci z Prudnika na Opolszczyźnie w ostatniej chwili uratowali życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo – informuje komplet naczyń stołowych policja.pl.

eton gołymin beton maków beton powiat wyszkowski beton wyszków

beton maków

betonowanie Pułtusk

adwokat wrocław kancelaria adwokacka wrocław kancelaria prawna Wrocław

adwokat wrocław

kancelaria wrocław prawnik wrocław

próby dymowe symulacje CFD wentylacja garażu podziemnego

symulacje CFD

podbitka dachowa Poznań podbitka dachowa wielkopolska podbitka dachowa Zielona Góra renowacja tarasów Poznań renowacja tarasów wielkopolska renowacja tarasów Zielona Góra

podbitka dachowa Poznań

tarasy drewniane Poznań tarasy drewniane wielkopolska tarasy drewniane Zielona Góra tarasy kompozytowe Poznań tarasy kompozytowe wielkopolska tarasy kompozytowe Zielona Góra

RMF: niepoprawne funkcjonowanie wodociągów w stolicy


Do awarii wodociągów doszło w czwartek późnym wieczorem na ul. Grzybowskiej w Warszawie. Jak donosi reporter RMF FM Mateusz Wróbel, miejskie służby zamknęły para zalane ulice - Żelazną i Grzybowską. Pod skrzyżowaniem pękła bowiem rura.

L. Kaczyński dziękuje Polakom - "rok 2010 będzie przewyższający od 2009"


- Drodzy rodacy, za kilka godzin przywitamy nieznany rok. Ten rok, który minął, był rokiem niełatwym - tymi słowami rozpoczął noworoczne orędzie Lech Kaczyński. - To waszemu wysiłkowi i optymizmowi zawdzięczamy to, że Polska wyszła z kryzysu obronną ręką. Waszym talentom i zdolnościom zawdzięczamy to, że znajdujemy się w najlepszej sytuacji w całej Unii Europejskiej. Za to niezwykle miło dziękuję - podkreślił prezydent.

ZTM zwróci kapitał za mandaty?


Ok. 7 tys. pasażerów komunikacji miejskiej skorzystało z siła odwołania się od kar nałożonych za brak pełnego podpisu na Warszawskiej Karcie Miejskiej - poinformował we wtorek stołeczny zwierzchnictwo Transportu Miejskiego.

Już w pewnej mierze 8 mln na koncie Wielkiej Orkiestry


Już prawie 8 mln zł złotych trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach całej krajowy kwestuje ponad 120 tys. wolontariuszy. W największych miastach Polski na głównych placach trwają charytatywne koncerty. - Polacy grają i robią to wspaniale. To ma sens - mówił w TVN24 Jurek Owsiak tuż po awantura XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. tok Wielkiego Finału wolno badać na antenie TVN24, TVN gród nad Wisłą i portalach - tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.

Boga nie było. Był Lennon


Boga nie było, zatrzymał go wulkan. Premiera najnowszego filmu Amitabha Bachchana, gwiazdora o boskim statusie wśród miłośników Bollywood, odbyła się na Off atut Camerze bez niego. Na osłodę – żywot Johna Lennona i Zakochany nowy Jork.

"To kategoryczny test". Polska z trzema napastnikami


"To ostateczny test. sprawdzian generalna, po której zostaniemy rozliczeni" - piszą hiszpańskie publikatory o meczu Hiszpańska - Polska, kto we wtorek o 22 rozpocznie się w Murcji. Dla Hiszpanów to przeszły test. Dla Polaków - przyczyna do zmierzenia się z mistrzem Europy. Kto wyjdzie zwycięsko z tej walki? Franciszek Smuda nie ma zamiaru owszem się bronić. Jak donosi nSport, Lechistan zagra z trzema napastnikami.