GM: fortuna nowej astry szansą na trzecią zmianę w Gliwicach


Rynkowy sukces produkowanego od listopada w Gliwicach nowego opla astra IV winien oznaczać przywrócenie w tej fabryce pracy na trzy zmiany, zamiast obecnych dwóch - zakładają przedstawiciele General Motors.

Niemiecką transport szynowy - Deutsche Bahn - czeka grzywna za szpiegowanie swoich pracowników. Nagminne były bowiem praktyki czytania maili nie adresowanych do kierownictwa firmy. Napisał o tym dziennik "Sueddeutsche Zeitung". W czasie dzisiejszej sesji na zagranicznym rynku walutowym obserwowaliśmy kontynuację spadków pary EUR/USD. rabat doprowadziła kurs eurodolara pod ilość 1,3350. Najtańsze kredyty gotówkowe znajdziemy w BNP Paribas Fortis, Volkswagen Banku direct i w Polbanku - wynika z rankingu Open Finance.Instytucje finansowe, zarabiając na składkach emerytalnych, powinny troszczyć się skutecznie o przyszłość emerytur - powiedział dzień wczorajszy prezes rady ministrów polskiego rządu Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Dodał, że ściepa na emeryturę nie jest po to, aby jakieś instytucje finansowe zarabiały kokosy. zapatrywania Amerykanów na gospodarkę nie zmieniły się w kwietniu blisko pocieszających danych i przeciwnie jedna trzecia spodziewa się w przyszłym roku poprawy, a para trzecie krytycznie odnosi się do działań prezydenta Baracka Obamy w dziedzinie gospodarki. The dollar was under pressure versus major rivals in early U.S. trading hours Thursday, after jobless claims in the U.S. unexpectedly declined in the latest week.

Na podstawie danych agencji Standard&Poor's analitycy firmy Expander wyliczyli teoretyczną atut głównego indeksu amerykańskich akcji na basta bieżącego roku. W optymistycznym scenariuszu indeks S&P500 wzrosnąć może w 2010 roku nawet o 35%.

prawo hazardowa była nowelizowana mrowie razy, ale ani razu kompleksowo. Rządowy projekt ustawy o grach hazardowych wychodzi naprzeciwko potrzebie całościowego uregulowania problemu - zapewnił w trakcie pierwszego czytania projektu ustawy o grach hazardowych wiceminister finansów Jacek Kapica. Nie potrzebujesz już portfela, biletu czy gazety. W autobusie, za przejazd którym zapłaciłeś SMS-em, sprawdzasz na ekranie telefonu ostatnie informacje i oglądasz drogi serial. W drodze do pracy zahaczasz o kawiarnię, gdzie latte kupujesz komórką. A jeśli się zgubisz, twój aparat telefoniczny pokaże ci najkrótszą drogę do biura.. Japonia? otóż nie - te wszystkie rzeczy bez problemu zrobisz już w Polsce.

Od stycznia mogą podrożeć kursy prawa jazdy. Szkoły nauki jazdy mają skoro być traktowane nie jak firmy edukacyjne, ale w charakterze jednostki prowadzące działalność komercyjną. Spółka modowa Gino Rossi, która od w przybliżeniu roku ma problemy finansowe, spodziewa się, że pierwsze danie zyski z działalności pojawią się w 2010 roku. Spółka zredukuje koszty i wprowadzi zmiany wizerunku sklepów i kolekcji. wczoraj złoty osłabił się doniośle względem głównych walut + kurs EUR/PLN zwyżkował ponad stan 4,1800, nie zdołał aczkolwiek trwale przebić tego oporu, którego pokonanie otworzyłoby drogę do wzrostu wartości euro powyżej 4,2000 zł. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od odreagowania i zniżki notowań euro względem złotego w okolice poziomu 4,1400 zł.Piątkowa posiedzenie na rynku walutowym rozpoczęła się od lekkiego umocnienia złotego. Analitycy spodziewają się, że Rzeczpospolita Polska środek płatniczy może się umocnić w perspektywie całej sesji, ale kluczowe będą popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Rosnąca funkcja portali społecznościowych sprawiła, że na cel wzięli je reklamodawcy. coraz to częściej kontaktując się z przyjaciółmi, znajdziemy tam specyficzne rodzaje reklam, kierowane do konkretnego odbiorcy. skład Famur domaga się od Kopeksu i jej spółki zależnej kilku odszkodowań w łącznej wysokości 117,7 mln zł z powodu niewywiązywania się z zawartych między firmami umów - poinformował Famur w komunikacie.

GM seeking more U.S. ethanol fueling stations


General Motors Co's growing output of vehicles capable of running on ethanol-gasoline blends won't help cut polluting emissions or U.S. dependence on foreign oil until a slim network of stations dispensing ethanol is greatly expanded, GM Vice Chairman Tom Stephens said.

Jak spuchnie nam deficyt?


niedostatek sektora finansów publicznych - sektora instytucji rządowych i samorządowych - w 2009 roku wyniesie 6,3 proc. PKB w porównaniu z 3,6 proc. PKB w 2008 roku. Taką prognozę Ministerstwa Finansów w czwartek GUS przesłał do Eurostatu.

Sto osób chce zatrudnić w tym roku Straż Graniczna


Sto osób, głównie do pracy na przejściach granicznych, chce zatrudnić w tym roku Podlaski Oddział Straży Granicznej - poinformował PAP mjr Józef Puczyński z tego oddziału. Nabór ma ruszyć w marcu.

MSP chce sprzedać 85 proc. udziałów katowickiej spółki


resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie 85 proc. udziałów Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach - poinformowało ministerstwo skarbu. Oferty można składać do 9 kwietnia.

Lekka suwnica bramowa z napędem elektrycznym - producent konstrukcji spawanych - producent trawersów - wciągarki bramowe - żurawie kolumnowe - Kluczbork - żurawie słupowe - suwnice samojezdne - suwnice bramowe Kluczbork - producent suwnic bramowych - producent konstrukcji spawanych - Kluczbork żuraw słupowy - Żuraw kolumnowy Kluczbork

dźwignice

suwnica bramowa suwnica samojezdna konstrukcje stalowe trawers wciągarka bramowa żuraw kolumnowy żuraw słupowy

czyszczenie po pożarze czyszczenie ścian po pożarze

czyszczenie ścian po pożarze

mycie ścian po pożarze sprzątanie po pożarach sprzątanie po pożarze sprzątanie po pożarze Warszawa usuwanie sadzy po pożarze

podbitka dachowa Poznań podbitka dachowa wielkopolska podbitka dachowa Zielona Góra renowacja tarasów Poznań renowacja tarasów wielkopolska

tarasy drewniane wielkopolska

renowacja tarasów Zielona Góra tarasy drewniane Poznań tarasy drewniane wielkopolska tarasy drewniane Zielona Góra tarasy kompozytowe Poznań tarasy kompozytowe wielkopolska tarasy kompozytowe Zielona Góra

Kto wziął pieniądze ubogich?


W dokumentach Caritasu Archidiecezji Warszawskiej fałszowano kwoty wpłat od bezdomnych - pisze "Rzeczpospolita".

Każda złotówka zainwestowana w pracownika przynosi firmie 1,71 zł


Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika własny chlebodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego za pomocą firmę doradczą PricewaterhouseCoopers.

Grad: to wręcz przeciwnie nadgorliwość


członek rządu skarbu Aleksander pełna garść w wywiadzie dla dziennika "Polska" potwierdza autentyczność stenogramów z rozmów o prywatyzacji stoczni. Jednak- jego zdaniem- na ich podstawie została postawiona fałszywa teza i wypaczono konktekst całego postępowania.

Kolejne banki bankrutują


amerykański kontrola walutowy przejął w piątek kontrolę nad sześcioma niewypłacalnymi bankami. wolumen tegorocznych bankructw w sektorze bankowym w USA wzrosła tym samym do 15.

Bez zmian


Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, lecz niewielki wzrost odnotował zaledwie sWIG80. Po wyższym otwarciu kupujący nie zdołali pokonać wcześniejszego szczytu na 2480 pkt na WIG-20, a kolejne godziny upłynęły pod znakiem spadku.

Hiszpania definitywnie nie potrzebuje pomocy z funduszu UE


Hiszpania "definitywnie" nie potrzebuje zwracać się o pomocnik finansową z funduszu ratunkowego UE - zapewniła Elena Salgado, minister finansów Hiszpanii, cytowana przy użyciu "Handelsblatt".