biuro odszkodowawcza Votum złożyła perspektywa do KNF


sekretariat odszkodowawcza Votum złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała spółka w komunikacie.

Błysk, lśnienie i chrom – na zewnątrz, a pod spodem sporo obaw. Na wóz Show w Detroit chwiejące się giganty amerykańskiej motoryzacji zaprezentowały najnowsze modele samochodów. Liczą na to, że 2010 będzie wyższy niż poprzedni rok, dla sprzedaży najgorszy od 27 lat. Początek tygodnia na warszawskim parkiecie przynosi kontynuację zwyżek głównych indeksów. Zapału do zakupu akcji nie ostudziły słabsze piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie 11.00 rozkład WIG20 zyskuje 1,2% i wynosi 2470pkt. Mniejszym zainteresowaniem kupujących cieszą się spółki małe średnie. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zyskują trafnie 0,3% zaś 0,45%. Po raz dziewiczy od kilku dni, dolec zyskiwał wczoraj na sile. Akcje natomiast, traciły w USA na wartości. indeks USD dotarł do ważnego wsparcia, skąd próbuje się odbić. Taka sprawa może utrzymać się w najbliższych dniach.Nie dla Niemców, nie dla Austriaków, ale w ręce indywidualnych inwestorów - po tym, jak branżowi inwestorzy nie wykazali zainteresowania prywatyzacją Giełdy Papierów Wartościowych ministerstwo skarbu wraca do zarzuconej drzewiej strategii sprzedania jej akcji na rynku. Kiedy? - całokształt zależy od rynku - mówi TVN CNBC interes wyraziciel ministerstwa Maciej Wewiór. Masz gotówkę i nie wiesz, w co zainwestować. Możesz posłużyć się z cudzego pomysłu. W Polsce jest już kilkaset sieci franczyzowych - pisze "Polska The Times". ze względu globalnemu ożywieniu gospodarczemu na światową listę miliarderów magazynu "Forbes" powróciło 164 potentatów z 10-cyfrowymi fortunami, a pierwsze danie pozycja zajął Carlos Slim Helu. Po raz dziewiczy od trzech lat faktyczność ma nowego najbogatszego człowieka.

- deprecjacja awersji do ryzyka w najbliższym tygodniu przypuszczalnie być dla złotego główny i wywindować polską walutę do poziomu 4,0660 za euro - uważają analitycy. Na rynku FI przyszły jest wzrost rentowności na długim końcu.

Przyszłoroczny niedobór budżetowy wyniesie 52,2 mld zł - powiedział "Rzeczpospolitej" Jacek Rostowski, członek rządu finansów. To rekord i nieomal dwa lanie więcej niż w tym roku. Piątkowa posiedzenie stała pod znakiem braku istotnych informacji i wydarzeń, a więc i impulsów do zmian na rynkach finansowych. Handel na giełdach toczył się całkiem jak mucha w smole i bez większych emocji. ździebko się też wyjaśniło w kwestii perspektyw na najbliższą przyszłość. Na rozstrzygnięcia przyjdzie w związku z tym zaczekać do przyszłego tygodnia. trochę emocji na naszym rynku dostarczyła zaledwie ostatnia godzina notowań. W wyniku gry związanej z rozliczaniem kontraktów terminowych WIG20 rósł w końcówce sesji za pośrednictwem moment o 1,2 proc., a obroty skoczyły o ponad dwa miliardy złotych.

Producent sprzętu sportowego puma zacznie od przyszłego roku pakować swoje buty w przyjazne środowisku torby, po to by zredukować emisję dwutlenku węgla. Odsyłając na śmietnik tradycyjne opakowania kuguar wyprzedziła w ekologicznym zapale chociażby rządy. interes podała, że zacznie pakować swoje buty w ekologiczne torby od połowy przyszłego roku, dzięki czemu zaoszczędzi 8.500 ton papieru – tak wiele ile waży 1.400 dorosłych słoni. Bułgarski wicepremier i minister finansów Symeon Diankow zapewnił, że jego brzeg może przystąpić do mechanizmu ERM2. Według Diankowa celem Bułgarii jest przystąpienie do strefy euro do końca kadencji obecnego rządu w lipcu 2013 r. Pracownicy fizyczni radzą sobie na rynku pracy o do licha i trochę lepiej niż absolwenci uczelni wyższych, zwłaszcza humaniści - czytamy w "Polsce". Firmy są gotowe płacić nieledwie każdą cenę za operatorów wózków widłowych, mechaników czy murarzy.Na początku grudnia wydawało się, że dalsze spadki wartości amerykańskiej waluty, zatrzymane na mgnienie oka przy użyciu recesja finansowy, są nieuchronne. Do rekordu z lipca 2008 roku brakowało niecałych dziesięciu centów. niemniej w ostatnich trzech miesiącach baks wzmocnił się w stosunku do euro o nieomalże 10 proc. Czy to wyłącznie (jak mawiają wdzięcznie amerykanie) dead cat bounce, czy też są podstawy by przypuszczać, że przepowiadany od dawna kres dolara wystarczająco nie musi nastać tak szybko, jak wielu się tego spodziewa? Potwierdzają się obawy, że podobnie jak to było w II połowie października przełamanie przez WIG wcześniejszego szczytu nie jest sygnałem do dalszych zwyżek, ale raczej zapowiada tarapaty z ich kontynuacją O "bardziej zawołany rynkowo tok wymiany" waluty zaapelował w czwartek do Chin prezydent USA Barack Obama, w przemówieniu poświęconym planom wzmocnienia amerykańskiego eksportu.

KGHM kotwicą WIG20


Po trzech kolejnych udanych sesjach w tym roku inwestorzy na warszawskim GPW przystąpili do realizacji zysków. animusz do kupna akcji krajowym inwestorom efektywnie schłodziło bessa nastrojów na rynkach azjatyckich.

Nowym prezesem Unipetrolu jest Piotr Chełmiński


Czwartkowa grono nadzorcza Unipetrolu wybrała na funkcja prezesa spółki Piotra Chełmińskiego. obecny prezes, Krzysztof Urbanowicz, zrezygnował ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym - poinformował Unipetrol na swojej stronie internetowej.

Wyraźne ochłodzenie nastrojów na rynku EUR/USD


ogromnie w pośpiechu zmieniła się kazus na rynku EUR/USD. Główna zasługa w tym słabego zachowania najważniejszych indeksów giełdowych a gorszych od oczekiwań danych makro zza Wielkiej Wody.

Merc pokaże figę akcjonariuszom


Daimler po raz pierwszy od 14 lat nie wypłaci dywidendy. Niemiecki wytwórca samochodów podjął taką decyzję po podliczeniu straty operacyjnej za dawny rok. Przekroczyła ona 1,5 miliarda euro. Analitycy spodziewali się 50 eurocentów dywidendy na akcję.

miska spowalniająca jedzenie obroża na kleszcze

obroża na kleszcze

żwirek naturalny dla kota

kancelaria notarialna Gdańsk : kancelaria notarialna Gdańsk Morena : notariusz Gdańsk : notariusz Gdańsk Morena :

notariusz Gdańsk Suchanino

: notariusz Morena : notariusz Piecki Migowo

botoks Rzeszów kwas hialuronowy Rzeszów

powiększanie ust Rzeszów

nici PDO lifting twarzy Rzeszów osocze bogatopłytkowe mezoterapia Rzeszów lipoliza Rzeszów odmładzanie twarzy stymulatorem Rzeszów

prezenty dla gości na wesele <> winietki na wesele <> zaproszenia ślubne minimalistyczne <> zaproszenia ślubne z kalką <>

zawieszki na alkohol

Chiny zwiększą wydatki w regionach rolniczych i migrację do w zastępstwie


Chiny zwiększą wydatki w rolniczych regionach kraju i pozwolą większej liczbie rolników przenieść się do miast, aby zmniejszyć różnice w dochodach między miastem a wsią - poinformowały w poniedziałek władze.

Koniunktura w rolnictwie nadal nie poprawia się


Lipcowa model ankietowych badań wskazuje, że rolnictwo nadal znajduje się w fazie dekoniunktury - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

Amerykanie tracą głowę i pieniądze dla World Cup


Być może piłka nożna nie jest tutaj narodowym sportem, ale zarówno w pubach, jak i na giełdowych parkietach Wall Street, a nawet w Białym Domu - Amerykanie zawzięcie kibicują swej drużynie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata.

ofiara losu z RPP: inflacja w grudniu może wynieść 3,7 proc.


Inflacja w XI może wynieść 3,4 proc. rdr, a w XII może wzrosnąć do 3,7 proc. niemniej od początku 2010 r. inflacja powinna zacząć spadać - uważa Marian kapcan z Rady Polityki Pieniężnej.

Amerykanie zainteresowani ofertą publiczną PZU


Amerykańscy inwestorzy są zainteresowani m.in. przyszłoroczną ofertą publiczną PZU, sprzedażą akcji KGHM oraz spółek z sektora elektroenergetycznego, w tym PGE, Tauronem, Eneą i Energą - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.

Groźniejszy pożyczka generalny


projekt ustawy budżetowej na 2010 r. będzie najprawdopodobniej zakładał deficyt budżetu na poziomie co najmniej 40 mld zł - mówi "Rzeczpospolitej" postać związana z rządem. ministerium Finansów nie chciało tego komentować.