US delays decision on China yuan manipulation


The Obama administration on Saturday delayed a decision on whether to label China a currency manipulator in a move likely to further thaw relations between the two powers but anger many U.S. lawmakers.

Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 1 marca, obniżyli rekomendację dla Tety do "trzymaj" z "kupuj", obniżając cenę docelową dla akcji spółki do 12 zł z 13,2 zł. Analitycy Wood Company w raporcie porannym z 31 sierpnia podnieśli cenę docelową akcji Polimeksu Mostostalu do 4,0 zł i pozostawili dla nich rekomendację "trzymaj". Prace projektowe dotyczące dwóch odcinków autostrady A4 z Krakowa do Korczowej na granicy z Ukrainą opóźniają się - donosi "Dziennik gazeta Prawna". Zdaniem gazety eksperci nie mają żadnych wątpliwości - data zakończenia całej trasy jest nierealny. wedle optymistycznego scenariusza prace przy opóźnionych fragmentach, ogółem mających 40 km, zaczną się po wakacjach. Na ich dokończenie zostanie skutkiem tego zaledwie 20 miesięcy.Siódmy doroczny Academic Ranking of World Universities, akademicki ranking uniwersytetów świata, wyłania najlepsze uczelnie na świecie. Harvard stracił być przypadkiem 30 proc. wartości swoich funduszy, ale stale pozostaje na szczycie. CIR poinformowało PAP, że projektowane zmiany mają na celu m.in. pomagier pracodawcom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy - z powodu powodzi - musieli przerwać lub ograniczyć swoją działalność. The euro rose on Thursday for a third straight day as strong demand for Spanish bonds eased concern about the country's ability to finance its debt and a spike in Chinese exports boosted confidence on global growth.

Spadkami do najniższego od siedmiu miesięcy poziomu zakończyła się w pierwszy dzień tygodnia sesja na Wall Street. Inwestorzy w USA wciąż boją się, że problemy ekonomiczne Unii Europejskiej naruszą łączny proces wyjścia z kryzysu.

Po wczorajszych wzrostach na głównej parze walutowej i chwilowym napływie pozytywnych nastrojów w dniu dzisiejszym wyraźnie dominowała pagina podażowa. Złoty będzie rósł w siłę? tak chociaż uważają rynki finansowe. parę tygodni temu Goldman Sachs ogłosił odrodzenie się do mocnego złotego. w przyszłości dołączył Merrill Lynch i Citigroup, aktualnie UBS ogłaszając wszem i wobec, raporty prognozujące silne obwarowanie się naszej waluty.

Zdaniem analityków pogadanka danych o PKB za III kwartał w Polsce, może doprowadzić do umocnienia krajowej waluty do 4,10 zł za euro. The European Commission will tell Hungary and Latvia on Wednesday that they are on track with their fiscal cutback programmes aimed at overcoming financial woes, a draft report by the European Union executive showed. Wartość nakładów inwestycyjnych firm energetycznych może wynieść chociażby 200 mld zł w okresie nadchodzących 10-15 lat, szacuje interes badawcza PMR. Beneficjentem tych inwestycji będą głównie spółki budowlane.Zdaniem pracodawców z Komisji Trójstronnej, kieszeń emerytalne powinny mieć możliwość inwestowania w różnorodne instrumenty finansowe, i na rynkach zagranicznych. Związkowcy są w tej sprawie podzieleni. Polityka ekologiczna jest obecnie jednym z najważniejszych obszarów współpracy krajów należących do Unii Europejskiej. zanim kilkoma dniami jeden z warszawskich budynków otrzymał prestiżowy Certyfikat LEED Gold. Jest to dopiero pierwszy w Polsce złoty certyfikat, a dalszy w ogóle. Dla porównania - na całym świecie przyznano już 10 tysięcy certyfikatów LEED. Dwa tysiące albo i więcej można zaoszczędzić rzucając palenie. Drugie tyle renegocjując umowę najmu mieszkania. Najwięcej da się zyskać przechodząc na samozatrudnienie. To też ostatnie chwile na zakup mieszkania w ramach RnS. Oto garść trudnych postanowień na 2010 rok.

Nie jesteśmy już krajem miodem płynącym


Polscy pszczelarze zbiorą w tym roku ok. 15-16 tys. ton miodu. To o ok. 2 tys. ton mniej niż zanim rokiem. Zdaniem Polskiego Związku Pszczelarstwa winna jest deszczowa pogoda, która sprawiła, że wiosną owady niby nie wylatywały na plantacje.

ostrzegawczy sygnał GPW dla przedwojennych firm


Reaktywowane przedwojenne spółki nie wystraszyły się interwencji ABW, która dwa tygodnie temu zatrzymała kilku członków władz i wspólwłaścicieli firmy Giesche, walczącej o rozległe tereny w Katowicach - informuje "Parkiet".

USA: Wtorkowa sesja pod dyktando byków


Po udanej wtorkowej sesji za oceanem, w środę można było sumować na uspokojenie byczych nastrojów. Jednakże, publikacja skrajnie różnych jakościowo danych areny makroekonomicznej, jak i informacje ze strony koncernu BP o utworzeniu funduszu w wysokości 20 mld USD na obicie potencjalnych roszczeń związanych z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej spowodowała odrodzenie się charakterystycznej w ostatnim czasie zmienności.

Zgłoszono już 20,6 tys. szkód powodziowych


Do PZU zgłoszono 20,6 tys. szkód powodziowych - poinformowało PZU w piątkowym komunikacie.

czyszczenie po pożarze czyszczenie ścian po pożarze

sprzątanie po pożarze Warszawa

mycie ścian po pożarze sprzątanie po pożarach sprzątanie po pożarze sprzątanie po pożarze Warszawa usuwanie sadzy po pożarze

panele quick step tanio panele quickstep tanio quick step cena quick step Gdańsk quick step Kraków quick step Łódź quick step panele quick step panele podłogowe quick step podłogi quick step Poznań quick step tanio quick step Warszawa quick step Wrocław quickstep cena quickstep panele quickstep panele podłogowe quickstep podłogi quickstep tanio sklep z panelami quick step

sklep z panelami quickstep

kancelaria notarialna Gdańsk : kancelaria notarialna Gdańsk Morena : notariusz Gdańsk : notariusz Gdańsk Morena : notariusz Gdańsk Suchanino :

notariusz Morena

: notariusz Piecki Migowo

agencja reklamowa

reklama kraków

kraków banery kraków banery reklamowe druk wielkoformatowy kraków reklama kraków

Na dojazdy do pracy - trzy kwadranse


42 minuty dziennie - tyle statystycznemu Polakowi zajmuje dojście do i z pracy - wynika z danych Eurofound, cytowanych dzięki portal rynekpracy.pl. blisko że wciąż rośnie wielkość osób, które codziennie pokonują wielokilometrowe dystanse, na tle reszty Europy wypadamy do reszty nieźle.

nim debiutem PZU


Wczorajsza sesja zakończyła się przewagą niedźwiedzi na warszawskim parkiecie.

Greece must do more to tackle debt crisis, EU says


Greece needs to take further action quickly to tackle its debt crisis and meet its budget goals, European Union Economic and Monetary Affairs Commissioner Olli Rehn said on Monday.

Fitch nadał Bankowi Millennium rating na poziomie "AA+(pol)", perspektywa negatywna


Fitch nadał Bankowi Millennium długoterminowy rating krajowy na poziomie "AA+(pol)", z perspektywą negatywną - poinformowała przedstawicielstwo ratingowa w komunikacie prasowym.

PIT będziesz jednak rozliczał sam?


Pracodawcy nie będą kalkulować podatku za pracowników - zdecydował senat i odrzucił w czwartkowym głosowaniu nowelizację ustawy o PIT. Przyjęte uprzednio przez niższa izba parlamentu przepisy miały wtłoczyć się w istnienie w 2011 r.

iloraz PMI idzie na pogodę


iloraz aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany dzięki firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w grudniu 52,4 punktu. W poprzednim miesiącu miał identyczną wartość.