11 instytucji i firm wyróżnionych nagrodą przywódca Małopolski


11 instytucji i firm zostało wyróżnionych w poniedziałek nagrodą przewodzący Małopolski 2009 przyznawaną w ramach konkursu zorganizowanego po raz dziesiąty przez kombinat gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM).

Jak poinformował Wadim Mielnik, asystent przewodniczącego departamentu lotnictwa, białoruskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji trwają rozmowy w sprawie budowy pierwszego na Białorusi parku logistycznego- Airpark Minsk. Z administracją ... mimo sprzeciwowi przemysłu komitet Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., miast uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego za pomocą PAP dokumentu, jaki KE przyjmie w środę. - To najgorszy rok w historii dla branży lotniczej, a ożywienie w 2010 będzie niewielkie - ogłosiło Międzynarodowe związek Transportu Lotniczego IATA. wielkość pasażerów w 2009 roku spadła w skali globalnej o 3,5 proc., a przewozów towarowych aż o 10,1 proc.Centrum handlowo-usługowe chce postawić w sąsiedztwie ul. Bohaterów Warszawy towarzystwo To Tu-Rzyn. chyba że władze miasta się zgodzą, będzie to dalszy ogromny całość w tej okolicy! Już w maju w hali Węglobudu powstanie galeria sklepów handlujących końcówkami serii takich producentów jak Boss, Armani czy Zara Wenezuela i Iran dokonają u siebie nawzajem inwestycji w sektorze energetycznym na kwotę po 760 mln dolarów w ramach realizacji umów podpisanych podczas wizyty wenezuelskiego prezydenta Hugo Chaveza w Teheranie - poinformowało w poniedziałek na swej stronie internetowej irańskie ministerstwo do spraw ropy. Kalifornia jak dziewiczy forma USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w piśmie z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelację posła Jarosława Wałęsy w sprawie terminalu do odbioru gazu skroplonego w Świnoujściu.



Nie ma podstaw prawnych, by wydać zgodę na ferwor gdańskiej grupy energetycznej Energa przez Polską Grupę Energetyczną (PGE), uważa szef Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. O tym, że największa Rzeczpospolita Polska zespół w branży energetycznej przypuszczalnie być zainteresowana przejęciem czwartego co do wielkości podmiotu resort skarbu mówił jeszcze w ub.r. trudno dosięgnąć osoby fizyczne prowadzące aktywność gospodarczą, które nie stanęły zanim koniecznością odbycia podróży służbowej trwającej dodatkowo w czasie weekendu. Zastanawiają się one często, czy diety przysługujące z tytułu takiej podróży służbowej mogą zatrzymać się zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Od czwartku przedsiębiorcy z całej Polski mogą się zgłaszać do kolejnej, ósmej już edycji konkursu Ernst & Young człowiek biznesu Roku."New York Times" pisze we wtorek w obszernym artykule na pierwszej stronie o ryzyku politycznego wykorzystywania przy użyciu Rosję planowanych gazociągów North Stream i South Stream, którymi gaz ma popłynąć do Europy Zachodniej z pominięciem krajów Europy Wschodniej. Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika "Science". Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

W poniedziałek na GPW możliwa poprawa nastrojów


Czeska towarzystwo informatyczna AVG, czwarty na świecie wytwórca oprogramowania antywirusowego, chce zadebiutować na dwóch giełdach, w tym GPW, w II poł. 2010 r. z ofertą istniejących i nowych akcji wartą co w żadnym wypadku 1 mld zł, podały dzienniki \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Parkiet\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", powołując się na głównego akcjonariusza spółki, Enterprise Investors (34%).

Eyjafjallajoekull nie śpi


Spełnia się najgorszy sen przewoźników lotniczych - obłok pyłu wulkanicznego islandzkiego wulkanu Eyjafjallajoekull po raz kolejny utrudnia komunikację lotniczą. W Niemczech obszar powietrzna nad lotniskami w ...

77 mln zł kosztować będzie budowa Parku Naukowo- Technologicznego w Olsztynie


77 mln złotych raczyć się będzie struktura Parku Naukowo-Technologicznego w Olsztynie. Unijne darowizna inwestycji z Programu Operacyjnego rozwój lokalny Wschodniej wyniesie 55 mln zł. 22 mln zł to udział własny gminy.

Millennium DM obniżył rekomendację dla PGNiG do 'redukuj', a wycenę do 3,05 zł


Francuski inwestor Telekomunikacji Polskiej jest zaciekawiony współfinansowaniem najbardziej prestiżowego francuskiego dziennika

dobry doradca podatkowy warszawa

kancelaria doradcy podatkowego warszawa

doradca podatkowy warszawa kancelaria doradcy podatkowego warszawa kancelaria doradztwa podatkowego warszawa optymalizacja podatkowa warszawa

adam mickiewicz wódka carlo rossi finlandia wódka khortytsa stumbras

adam mickiewicz wódka

wódka bocian wódka na wesele

v3 pro

: fenix mini : max v3 pro : mighty+ : v3 pro : x-max v3 pro : xmax v3 pro

dam pracę fizyczną warszawa

<> kierowca c+e mazowieckie <> szukam pracy zdalnej programista

Chojna-Duch: kandydata na szefa NBP może wskazać nowy prezydent


Odgłosy, a właściwie postękiwania samców danieli w czasie godów, są dla ich rywali i potencjalnych partnerek uczciwą informacją na temat wieku i możliwości zwierzęcia na polu walki - informuje gazeta \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"BMC Biology\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Długi Kolportera trafią do jednej spółki


Kolporter SA chce wepchnąć gros swoich długów i zobowiązań do jednego worka. Po podziale grupy aż 366 mln zł należnychbankom i dostawcom trafi do jednej spółki. - To dostosowanie struktury do sytuacji rynkowej, wierzyciele mogą spać bez nerwów - mówi orędownik firmy.

GP: Promocyjne zwroty z banku są opodatkowane


Aby wydostać klientów banki kuszą klientów promocją zwrotu 1 proc. kwoty wydanej kartą. wedle Izby Skarbowej w Warszawie za zwroty te powinniśmy odprowadzić podatek, podaje gazeta Prawna.

boss Nowej Sarmatii złożył rezygnację


Marcin Jastrzębski, prezes Nowej Sarmatii, spółki założonej do realizacji ropociągu Odessa-Brody-Płock, złożył w środę rezygnację ze swojej funkcji - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do spółki.

Sprawne autokary wożą dzieci na wolne … z Warszawy


Taki obraz rysuje się po ostatniej kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Na 50 skontrolowanych autokarów wyjeżdżających z Warszawy z dziećmi i młodzieżą ...

Fortis obniża marżę kredytową o 0,5 pkt proc., ale nie za bezskutecznie


BNP Paribas Fortis to kolejny bank, kto kusi niższą marżą kredytu hipotecznego w zamian za skorzystanie z dodatkowego produktu.