Bp Pieronek o Szoah: to nie są moje poglądy


Biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadzie dla włoskiego internetowego portalu katolickiego, że Szoah to "żydowski wymysł". Jego zdaniem pamięć o Holokauście wykorzystywana jest w charakterze "broń propagandowa". Według słów biskupa w dzisiejszym programie w TOK FM, "to nie są moje poglądy".

Niewydolność wielonarządowa w przebiegu ciężkiego zapalenia płuc była bezpośrednią przyczyną śmierci 24-latki z Sopotni Małej, u której wykryto wirus A/H1N1. Kobieta, która we wtorek zmarła w szpitalu w Żywcu, była tak schorowana, że mogła zdechnąć bez względu od infekcji wirusowej - takie wnioski płyną ze wstępnych wyników sekcji zwłok. Wybory nie mówiąc o granicami polski idą pełną parą - i to nie wprost przeciwnie w ambasadach i konsulatach. - Najpierw oddam głos, potem wyjeżdżam na patrol - mówi jeden z żołnierzy biorących porcja w wyborach polskiego prezydenta w Afganistanie. W polskiej bazie obecność jest duża, chociaż tu każdy mimo niedzieli ma swoje obowiązki. Głosują też żołnierze KFOR pełniący misję w Kosowie i marynarze na statku "Dar Młodzieży". Wszystkie zdjęcia otrzymaliśmy na skrzynkę kontakt TVN24. - rynek Papierów Wartościowych chciałaby dać w zamian w przyszłym roku rozkład WIG20, skupiający największe spółki na warszawskim parkiecie, wskaźnikiem WIG30 - poinformował szef GPW Ludwik Sobolewski. wedle niego, ugruntowałoby to estyma warszawskiego parkietu w regionie.mniej więcej 25 tys. osób odwiedziło zakończone w niedzielę 13. Targi Książki w Krakowie - poinformowała Ewelina Podsiad z Targów w Krakowie. Są to wstępne, coraz niedokładne dane. Polscy internauci stali się łatwym łupem dla cyberprzestępców. interes Symantec, która zajmuje się bezpieczeństwem w sieci ostrzega, że w przybliżeniu miliona komputerów prywatnych w Polsce przypadkiem być wykorzystywanych bez wiedzy właścicieli do działań przestępczych. Odcięła ich pustosłowie i lód. populacja wsi Burzyska nad Bugiem, aby uzyskać się na "stały ląd", musieli skorzystać z pomocy amfibii. Nie to jest jednak najgorsze, bo prawdziwy dramat rozegrać być może się z nadejściem odwilży.

Zaległości Polaków w płatnościach przekroczyły w listopadzie 14,3 mld zł. W ciągu 12 miesięcy skoczyły aż o 76 proc. Ale 95 proc. osób płaci punktualnie - podaje "Rzeczpospolita".

W czwartek rankiem zmarł w Melbourne wojskowy armii Andersa, muzyk, piosenkarz, artysta dramatyczny Gwidon Borucki. proszek 97 lat. twórca zmarł w szpitalu, gdzie znalazł się na skutek urazu czaszki po uderzeniu się o cementowe schody w swym ogrodzie - poinformował jego kamrat Mirek Mekina. Z powodu braku wiatru nie ruszyły regaty o kielich Ameryki, najstarsze na świecie łup sportowe. konkurencja miała zacząć się w poniedziałek na wodach w pobliżu Hiszpańskiej Walencji.

Wisłą przemieszcza się fala wezbraniowa. Poziom wody w górę stanów alarmowych będzie się podnosił w Modlinie, Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. Przekroczenie stanu alarmowego będzie się utrzymywać w Gusinie i Warszawie - informuje IMiGW. Siedmiu górników zostało rannych dzięki wstrząsu w kopalni "Rydułtowy-Anna" w Rydułtowach - poinformował Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej, do której należy kopalnia. Do wypadku doszło w środę poprzednio godziną 8, ok. 700 metrów pod ziemią. W Polsce spada popyt na wódkę. Jak donosi "Rzeczpospolita" powołując się na dane firm alkoholowych, w pierwszej połowie 2009 roku był o 10–15 proc. niższy niż rok temu. – Wpłaty do budżetu z tytułu akcyzy są coraz to mniejsze – ostrzegają producenci.Decyzja GM w sprawie ewentualnej sprzedaży Opla zapadnie najwcześniej na początku października - donosi niemiecki kronika ekonomiczny "Handelsblatt". aczkolwiek minister gospodarki Niemiec ze zniecierpliwieniem stwierdza, że decyzji życzy sobie w ciągu najbliższych 10 dni. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło pod wystarczy lutego Chile tylko nieznacznie spowolni wzrost ekonomiczny kraju. Jest poniekąd branża, która na kataklizmie lecz wciąż zyska. Lekarze powiedzieli mu, że umrze w ciągu dwóch lat, jeżeli nie otrzyma nowych płuc. Matthew Millington miał, jak mu się wówczas wydawało, wielkie szczęście. Znalazł się dawca. Przeprowadzono przeszczep. Pół roku później okazało się, że popełniono błąd. Tragiczny. Brytyjczykowi przeszczepiono płuca zarażone rakiem. Po roku od operacji zmarł.

machlojka wokół Palikota - tajemnicza omen


Janusz Palikot po raz kolejny wywołał burzę. Na swoim blogu napisał o kandydatach PO w prawyborach, że "choć obaj są formalnie kandydatami Platformy, to w sensie merytorycznym i politycznym jest to wybór pomiędzy kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim, a kandydatem PO-PiS-u, a może nawet PiS-u - Radosławem Sikorskim". Ta wypowiedź Palikota w tym tygodniu była najczęściej komentowana wśród blogerów piszących o polityce.

członek rządu tłumaczy się z przetargu: nie mój błąd


Doszło do naruszenia prawa, chociaż było to czyn przypadkowe, a błąd popełnił nie Jerzy Miller, tylko jego współpracownik. W taki fortel pryncypał MSWiA Jerzy Miller broni się nim zarzutami, że w czasie wyboru wykonawcy programu pilotażowego siedlisko Powiadamiania Ratunkowego doszło do złamania prawa.

Szaleńcza jazda porsche. 111 km/h nad limit


Policjanci zatrzymali kierowcę porsche, który - pędząc autostradą A-2 w kierunku Poznania - przekroczył szybkość o powyżej sto kilometrów na godzinę. Okazało się, że on ma prawniczy interdykt prowadzenia pojazdów.

"Młody chemik" zatrzymany. Konstruował bomby


Zbierał łatwopalne i wybuchowe substancje, zamawiał układy chemiczne i tworzył w mieszkaniu bomby o dużej sile rażenia. potem 20-latek sprawdzał ich przedsięwzięcie w odludnych miejscach w okolicach Prudnika. Został aresztant dzięki policję.

winietki na wesele -

zaproszenia ślubne minimalistyczne

- zaproszenia ślubne z kalką - prezenty dla gości na wesele - zawieszki na alkohol

prezenty dla gości na wesele <> winietki na wesele <> zaproszenia ślubne minimalistyczne <>

zaproszenia ślubne z kalką

<> zawieszki na alkohol

panele quick step tanio panele quickstep tanio quick step cena quick step Gdańsk quick step Kraków quick step Łódź quick step panele quick step panele podłogowe quick step podłogi quick step Poznań quick step tanio

quick step Warszawa

quick step Wrocław quickstep cena quickstep panele quickstep panele podłogowe quickstep podłogi quickstep tanio sklep z panelami quick step sklep z panelami quickstep

podbitka dachowa Poznań podbitka dachowa wielkopolska podbitka dachowa Zielona Góra renowacja tarasów Poznań renowacja tarasów wielkopolska

tarasy drewniane wielkopolska

renowacja tarasów Zielona Góra tarasy drewniane Poznań tarasy drewniane wielkopolska tarasy drewniane Zielona Góra tarasy kompozytowe Poznań tarasy kompozytowe wielkopolska tarasy kompozytowe Zielona Góra

bezpieczniak Tomek był skazany za śmiertelny kazus


znakomity z rozpracowania byłej posłanki PO Beaty Sawickiej i celebrytki Weroniki Marczuk-Pazury agent CBA - Tomek, coraz w charakterze wrocławski policjant, był współsprawcą śmiertelnego wypadku drogowego - donosi "Polska". niedaleko wyroku w zawieszeniu pozostał w służbie, bo było to czyn zabroniony nieumyślne, a Tomasz cieszył się świetną opinią przełożonych.

"Ona czytała Rzeczpospolitą, a my stenogramy"


- jeżeli nie dowody, jest dozwolone by słuchać zeznań pani Sobiesiak z zaciekawieniem. Ale twarde dowody w postaci stenogramów rozmów telefonicznych istnieją – na na maksa komentował Zbigniew Wassermann swobodną wypowiedź córki Ryszarda Sobiesiaka. delegat PiS nie daje wiary jej tłumaczeniom.

Witsel kaja się za nogę Wasilewskiego


- Nie jestem brutalem, nie chciałem mu stworzyć krzywdy - zapewnił belgijski futbolista Standardu Liege Axel Witsel który, podczas niedzielnego meczu złamał nogę Marcina Wasilewskiego.

Podrasowała swoje CV, trafi za kratki


29-letnia Rhiannon Mackay kłamała w swoim CV i podszywając się pod poprzedniego pracodawcę sama wystawiła opinię o swojej pracy. teraz decyzją sądu w brytyjskim Playmouth trafi za to na sześć miesięcy za kratki - informuje sobotni memoriał "Daily Mail".

Grecja: Użyto gazu łzawiącego przy demonstrantów


Grecka policja użyła gazu łzawiącego podczas starć, które wybuchły po wielkiej demonstracji w Atenach przeciwko planowi oszczędnościowemu rządu. Policjanci odpowiedzieli gazem na atak grupy młodzieży, rzucającej kamieniami i plastikowymi butelkami.

Janukowycz wzywa Tymoszenko do dymisji


Wiktor Janukowycz, wygrywający niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie, wezwał swą konkurentkę Julię Tymoszenko do ustąpienia ze stanowiska premiera. Janukowycz opublikował dziś publiczna wypowiedź w tej sprawie.