"Trzeba wprowadzić forma wojenny"


- Za nieco dni nie będzie możliwe wykonanie akcji pomocowej. należy natychmiast wtajemniczyć stan wojenny - o sytuacji w Haiti mówił w "Faktach po Faktach" dotychczasowy antyterrorysta Jerzy Dziewulski. Zgadza się z nim dziennikarz Bartosz Węglarczyk. - To jest państwo upadłe. Było nim już przedtem trzęsieniem ziemi i jest w tym momencie - uważa.

- Nastąpiło zamieszanie - powiedział w TVN24 konsultant krajowy ds. epidemiologii prof. Andrzej Zieliński w odpowiedzi na reakcje po jego wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej". Zieliński powiedział wcześniej gazecie: "sytuacja upoważnia nas do twierdzenia, że w Polsce mamy epidemię grypy. pełnia wskazuje na to, że spowodował ją wirus nowej grypy A/H1N1". Policyjne zatrzymania w czasie festiwalu Mayday w katowickim Spodku. W ręce funkcjonariuszy wpadło 20 osób, które miały przy sobie narkotyki. Telekomunikacja Kraj nad Wisłą została ukarana za to, że nie zapewniała bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi. referat Komunikacji Elektronicznej nałożył na operatora 2 miliony złotych kary.Nagranie pertraktacje pilotów białoruskiego SU-27 z wieżą potwierdza wcześniejsze informacje tvn24.pl, że piloci tuż nim katastrofę usłyszeli komendę, by się katapultować. Dlaczego zatem do końca zostali w kokpicie? Według eksperta ds. lotnictwa Cezarego Orzecha mogło zawieść im ułamka sekundy. Rosyjska prasa periodyczna w szerokim zakresie komentuje sprawę kradzieży kart ofiary katastrofy w Smoleńsku Andrzeja Przewoźnika i mówi w sąsiedztwie tym niejako jednym głosem. Podstawowe pytanie, jakie zadają sobie dzienniki, to jak osoby z wyrokami mogły pełnić służbę na lotnisku, które przyjmowało prezydenckie samoloty. członek rządu ekologii obwodu Moskiewskiego Ałła Kaczan poinformowała, że w Podmoskowiu odkryto dziesięć legowisk niedźwiedzi.

- Problem został upolityczniony. Obowiązkiem władz jest rękojmia obywatelom szczepionek, a obowiązkiem Rzecznika Praw Obywatelskich jest wnioskować o wyjaśnienia każdej sprawy, jeśli dotyczy ona wolności i praw obywatelskich - tłumaczy Janusz Kochanowski. Właśnie od tych wyjaśnień być w zależności będzie czy RPO złoży przeciw minister zdrowia denuncjacja do prokuratury. Kochanowski ma usłyszeć je we wtorek.

Plaże nad Morzem Czarnym ulegają silnej erozji i mogą zniknąć w ciągu 20 najbliższych lat - ostrzegły w poniedziałek władze rumuńskie. Saperzy zdołali już odgrzebać znaleziony w siedlisko Wrocławia niewybuch z czasów II wojny światowej. Ważący pół tony krewa będzie chwilowo zdetonowany na poligonie. Znalezisko spowodowało nie bufet harmider w mieście - ewakuowano trzy tysiące osób z pobliskich budynków, a na drogach utworzyły się gigantyczne korki.

Właściciele pewnego domu pogrzebowego w Georgii zorganizowali przedtem Nowym Rokiem nietypową promocję: każdy kierowca, który na nieco dni przed Sylwestrem podpisał kontrakt deklarując, że zamierza jeździć samochodem po użyciu alkoholu lub narkotyków, a następnie zginął w wypadku motoryzacyjnym w ciągu sylwestrowej nocy, miał zagwarantowany bezpłatny pogrzeb. Na Ukrainie pogoda podobna do naszej: wieje i leje. W specyficzny sposób doświadczył tego prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, kto - podczas wizyty w Kijowie jego rosyjskiego kolegi Dmitrija Miedwiediewa - próbował uczcić pamięć ukraińskich ofiar Wielkiego Głodu. feralny prezydent nie podejrzewał, że wieniec rzuci mu się na szyję. charakterystyka Hitlera w różowym mundurze i z czerwonym sercem na opasce na ramieniu i hasłem: "zmień styl, nie naśladuj swojego lidera" - tak wyglądają billboardy reklamowe włoskiej firmy odzieżowej ustawione w Palermo. Reklama wywołała liczne protesty.Po 20 latach od rozpoczęcia sprawy hamburger polskiego pochodzenia otrzyma od Skarbu Państwa zadośćuczynienie za odebrany mu sprzęt, dalej podejrzany z komisariatu policji. Będzie to atoli całokształt daleko mniejsza niż oczekiwał: za zgubiony za pośrednictwem policję przyrząd otrzyma 1,2 tys. złotych. Żądał 1,5 mln złotych. - To pachnie cenzurą prewencyjną - tak w rozmowie z Polskim Radiem Jan Kidawa-Błoński określa harmider naokoło swojego najnowszego filmu pt. "Różyczka". Oświadczenie reżysera jest pokłosiem rozesłania do redakcji pism, w których prawnicy córki Pawła Jasienicy ostrzegają, by w publikacjach o filmie nie zaczerpywać myśl do osoby pisarza i jego rodziny. W przeciwnym razie grożą sądem. Dinozaury mogły mieć nadzwyczaj wydajne płuca dzięki systemowi oddychania, przypominającemu ptasi układ oddechowy - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika "Science".

syreni gród 20 cm od zalania


Z minuty na minutę rośnie stan wody na Wiśle. bałwan kulminacyjna dotrze do Warszawy w czwartek ok. 16. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że miasto jest przygotowane. - Mamy 200 tysięcy worków z piaskiem - zaznacza. Wojewoda mazowiecki mówi z kolei, że gród nad Wisłą jest przygotowana na falę o wysokości 8 metrów. podług prognoz IMiGW będzie miała ona 7,80 m.

"Wczorajszy kierowca" wpadł z wykorzystaniem gadu-gadu


- cokolwiek wieczorową porą wypiłem - powiedział funkcjonariuszom Krzysztof J. z Lublina. Nie byłoby w tym nic nagannego, o ile nie to, że 60-letni on potem wziął się za prowadzenie karetką pogotowia. Kiedy z pacjentem dotarł do szpitala został zatrzymany: okazało się, że w organizmie miał ponad 0,6 promila alkoholu.

Kulisy śmierci Polaka. "Cud, że tylko on zginął"


byle zbyć zorganizowany wydział żołnierzy przerzucony do odległej i nieprzygotowanej bazy. ignorancja dowództwa, które nie odpowiadało na ich prośby - to zdaniem podkomendnych kpt. Daniela Ambrozińskiego doprowadziło do jego śmierci w strzelaninie z Talibami. Dziennikarzom "Superwizjera" po raz pierwszy opowiedzieli oni o tamtym tragicznym dniu w górach Afganistanu.

Drugiego takiego prezentu chłopaki Wenty nie dostaną


Remis ze Słowenią nasi piłkarze ręczni zapewnili sobie rzutem na taśmę. Jeden paragraf wystarczył do awansu z pierwszego miejsca z grupy C. w tym momencie przed biało-czerwonymi nieporównywalnie trudniejsze zadanie. W drugiej fazie turnieju zagramy z Hiszpanią, Francją i Czechami. Z tymi drużynami, nie zważając na naszymi sąsiadami, na wielkich turniejach w ostatnim czasie tylko przegrywaliśmy.

melex łeba meleks łeba przewozy melexem

melex łeba

taxi łeba

biały chodnik

czerwony chodnik

biały dywan czerwony chodnik czerwony dywan

adwokat wrocław

- kancelaria adwokacka wrocław - kancelaria prawna Wrocław - kancelaria wrocław - prawnik wrocław

Węgry: zatrzęsienie żab spadł niedaleko stolicy


grad żab spadł w miejscowości Rakoczifalva, 100 km na wschód od Budapesztu - podały lokalne węgierskie media, w tym jeden z najpopularniejszych portali internetowych index.hu.

Windows 7 rusza na podbój


W czwartek wielka premiera - na giełda wchodzi nieznany Windows 7, sukcesor Visty. Ma być innowacyjny, natychmiastowy i konkurencyjny. W końcu walkę o klienta przyjdzie mu stoczyć z największym przeciwnikiem... Windowsem XP.

girlanda zaatakował prezydenta Janukowycza


Na Ukrainie pogoda podobna do naszej: wieje i leje. W reprezentatywny sposób doświadczył tego prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, kto - w ciągu wizyty w Kijowie jego rosyjskiego kolegi Dmitrija Miedwiediewa - próbował obchodzić pamięć ukraińskich ofiar Wielkiego Głodu. feralny prezydent nie podejrzewał, że girlanda rzuci mu się na szyję.

Popcorn może zapobiegać nowotworom


Popcorn może zapobiegać chorobom nowotworowym i sprzyjać utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Popularna przekąska towarzysząca wyprawom do kina jest cennym źródłem błonnika a witaminy B, a także pomaga w utrzymaniu stałego poziomu cukru we krwi i zmniejszeniu poziomu "złego" cholesterolu LDL.

Lekkoatletka jest mężczyzną?


Wielki mezalians w Berlinie? Organizatorzy zbadają, czy finalistka na 800 metrów, Caster Semenya z RPA, rzeczywiście jest... kobietą. Wątpliwości wzbudził gwałtowny wzrost formy. Lekkoatletki?

Zagadka tożsamości Olewnika rozwiązana?


We wtorek rodzina Olewników ma zrozumieć wyniki sekcji zwłok po przeprowadzonej pod dosyć tego stycznia ekshumacji zwłok wydobytych z rodzinnego grobowca. wydział miała pozwolić bezapelacyjnie skonstatować czy znalezione w 2006 konkret powinno się do Krzysztofa Olewnika.